Kolekcja Classic

Kuchnia w stylu klasycznym za zamówienie

Kuchnia w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym to wybór dla tych, którzy cenią sobie ponadczasowość, tradycyjne piękno i ciepło. W klasycznych kuchniach dominuje użycie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień lub fornir. Często wykorzystuje się głębokie, wyraźne kolory, takie jak ciemne brązy, zieleń butelkową, granat czy odcienie bieli połączone z patyną. Drewniane fronty szafek, nierzadko z ozdobnymi frezowaniami lub ćwiekami są typowe dla tego stylu. Dodatkowo znajdziesz tu dekoracyjne szkło, pilastry, ornamenty czy ozdobne listwy. W klasycznych kuchniach dużą wagę przywiązuje się do eleganckich uchwytów i akcesoriów, wykonanych z mosiądzu lub porcelany.

 

Kuchnie te z reguły mają symetryczne układy z tradycyjnymi szafkami górnymi i dolnymi, a także klasycznymi wyspami kuchennymi. Często znajdują się tu otwarte półki na naczynia lub witryny ze szprosami, co pozwala na wyeksponowanie porcelany lub innych dekoracyjnych przedmiotów.

 

Klasyczne kuchnie na ogół wykorzystują stylowe żyrandole, lampy wiszące czy kinkiety, które dodają przestrzeni ciepła i elegancji. Marmur, granit czy inne naturalne kamienie są często wybierane jako materiał na blaty kuchenne, dodając meblom elegancji i trwałości.

kuchnia w stylu klasycznym

Ekskluzywne fronty i fascynujące dodatki w naszych klasycznych kuchniach na wymiar

Kolory i kształty, które w harmonii z luksusowymi materiałami tworzą balans między praktycznym użytkowaniem kuchni, a wyjątkowym designem, którego korzenie sięgają wieloletnich tradycji.  Rozgość się i poczuj dobrze w naszym klasycznym stylu pełnym wysublimowanych detali o niepowtarzalnych kształtach przykuwających wzrok tych najbardziej wymagających. Elegancja i okazałość to zdecydowanie kluczowe cechy tego stylu.

 

 

Nasza kolekcja kuchni klasycznych na zamówienie:

nº341 - klasyczna kuchnia

nº388 - klasyczna kuchnia

nº355 - klasyczna kuchnia

nº324 - klasyczna kuchnia

nº333 - klasyczna kuchnia

nº372 - klasyczna kuchnia

nº357 - klasyczna kuchnia

Jak urządzić kuchnię w stylu klasycznym?

Kuchnia w stylu klasycznym jest niepodatna na pojawiające się i przemijające trendy. To styl, który nie wychodzi z mody i sprawdzi się w każdym wnętrzu. W stylu klasycznym przeważają stonowane, ciepłe barwy inspirowane naturą  i wysokiej jakości materiały takie jak drewno czy kamień. W stylu tym wielokrotnie pojawiają się listwy ozdobne, pilastry, metalowe uchwyty czy inne dodatki zdobiące meble, nadając tym samym elegancji.

Agnieszka Adamek Azure Meble

Agnieszka Adamek

W branży meblarskiej pracuję od prawie 15 lat. Już jako studentka Uniwersytetu Gdańskiego, zaczęłam pracę w rodzinnej firmie STOLZEN, która wówczas była czołowym producentem frontów meblowych w Polsce i w Europie. Przez lata rozwijałam firmę, która z biegiem lat poszerzyła swój asortyment o wysokiej jakości meble na wymiar, produkowane dla Klientów z Polski, Wielkiej Brytanii oraz Skandynawii. Po wielu latach zgłębiania wiedzy, w 2022 roku stworzyłam własną markę AZURE, która kładzie nacisk nie tylko na jakość produkowanych mebli, lecz także na sposób ich wytwarzania i poziom obsługi Klientów. Rok 2022 stał się dla mnie początkiem produkcji wysokiej klasy zindywidualizowanych produktów, w tym głównie mebli kuchennych, jak również początkiem pełnienia funkcji Prezesa istniejącego od ponad 15 lat Elbląskiego Klastra Meblowego, zrzeszającego regionalnych liderów branży meblarskiej.

Skontaktuj się z nami