Produkt Zero Waste

Dlaczego dajemy nowe życie naszym odpadom?

Odpadami w firmie Azure są przeważnie fragmenty polskiego litego, pięknego drewna z certyfikatem FSC, które ze względu na swoje rozmiary, korę lub nieregularne usłojenie, nie było odpowiednie do produkcji mebli, do których materiał jest przez nas starannie selekcjonowany.

W erze konsumpcjonizmu staramy się coraz bardziej zwiększać świadomość na temat stanu środowiska.

Ideologia „Zero Waste” jest bezpośrednio powiązana z odpowiedzialną produkcją, konsumpcją, ponownym wykorzystaniem i odzyskiwaniem produktów bez ich spalania oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które nierzadko zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu.

Wybierając produkty oznaczone jako „Zero Waste” odpowiedzialnie dokonujecie zakupów, odpady zamieniacie w zasoby, dbając jednocześnie o środowisko i zyskując tym samym unikatowy asortyment z litego dębu, jesionu czy olchy.

*Elementy drewniane wykonane są z fragmentów litego drewna dębowego, jesionowego i olchowego stosowanego przy produkcji kuchni. Ze względu na swoje niejednorodne kształty, wymiary, kolory czy usłojenie uznane zostały jako odpady i NIE PODLEGAJĄ reklamacji.